Кишенькові ножі: як вибрати ідеальний інструмент для щоденного використання

Не виходьте з дому без цього! Ключі, гаманець, смартфон... і, звісно, ніж кишеньковий! Якщо користь ножа виглядає як перебільшення, у вас просто немає тієї моделі, яка змушує серце тремтіти… поки що немає.

Компактні, практичні, з бездоганною механікою — такі інструменти, як у Ruike, змінюють відношення до повсякденних дрібниць. Давайте розберемося, які характеристики важливі під час вибору складаного інструменту та чому обрати кишеньковий ніж Ruike — це гарна інвестиція.

Кишенькові ножі: як вибрати ідеальний інструмент для щоденного використання

Анатомія будь-якого складаного ножа має 2 основні частини: клинок та руківʼя. Вони зустрічаються в одній точці, в осьовому вузлі, який дозволяє лезу рухатися: ховати його всередину руківʼя для зберігання та виймати для використання.

Попри однакову будову конструкції, вибір інструменту — це наука. Ви можете взяти в руки улюблений ніж свого друга, але не відчути захоплення. Чому? Тому що ніж вибирається відповідно до унікального набору індивідуальних критеріїв, і те, що працює для одного, може категорично не підходити іншому.

Тип клинка, замок та форма руківʼя — все це має значення. Щоб застерегти вас від придбання наосліп, вивчимо основні види та ключові параметри ножів.

Види кишенькових ножів: який саме вибрати?

Відбір підхожих ножів завжди починається з вибору категорії за призначенням.

Дайте собі відповідь на запитання: для чого я використовуватиму інструмент?

  • На кожен день (EDC). Компактний і простий у використанні, такий ніж непомітний у кишені та не обтяжує зайвою вагою. Приємний бонус — різноманітність дизайнів. Серед них ви точно знайдете той, що буде для вас особливим.
  • Для подорожей та виживання. Полюбляєте походи та пригоди? Тоді потрібен інструмент, розрахований на грубу роботу: різання мотузок, приготування їжі біля багаття, розчищення місця для намету. Це масивніші моделі з потовщеним лезом, яке витримує високі навантаження.
  • Для риболовлі та полювання. Тут найголовніше — гострий і нержавіючий клинок, який не боїться контакту з вологою та легко ріже волосінь, шкіру, працює з рибою та м'ясом.
  • Для тактичних завдань. Надміцні моделі з миттєвим відкриттям для самооборони та надання першої допомоги в екстремальній ситуації.

Вивчаємо основні характеристики кишенькового ножа

Тепер настав час просіяти всі ножі через сито ваших потреб.

Щоб майбутнє придбання виконувало довірені завдання та було зручним, вивчайте параметри кожної частини конструкції.

Матеріал та форма клинка

Кишеньковий ніж на кожен день може оснащуватися клинком з таких сталей:

  • Нержавіюча. Містить велику кількість хрому, який захищає від іржі. Ідеальна для використання у вологому середовищі, не боїться контакту з харчовими кислотами. Саме така сталь використовується в інструментах Ruike.
  • Вуглецева. Дуже твердий метал, який ріже матеріали різної щільності. Надовго зберігає гостроту, але швидко покривається корозійними плямами під впливом вологи.
  • Дамаська. Комбінація з кількох шарів різної сталі зі взаємодоповняльними властивостями. Демонструє високу міцність, її легко впізнати за нестандартним візерунком на поверхні. Зазвичай застосовується у створенні колекційних ножів, оскільки схильна до іржавіння та вибаглива у догляді.

Форма клинка визначає його можливості: чи підходить він для рівних надрізів, чи зручний для проколювання, чи витримує екстремальні навантаження.

Існує негласний поділ профілів на універсальні та вузькоспрямовані, адаптовані під певні завдання. Найчастіше зустрічаються такі:

  • Drop Point. Лезо плавно підіймається до вістря в передній частині, формуючи довгу різальну кромку та зносостійкий кінчик. Підходить і для базового різання, і для точних завдань.
  • Clip Point. Різкий зріз лінії обуха ближче до вістря створює особливо гострий кінчик. Таким клинком зручно різати та проколювати, але на нього не можна сильно тиснути через чутливість тонкого вістря до навантажень.
  • Spear Point. Форма кинджального типу з вістрям, розташованим симетрично щодо середньої лінії. Демонструє відмінну проникаючу здатність.
  • Tanto. Лезо з майже прямим переходом до вістря нагадує японський меч. Кінчик не боїться ударних навантажень, профіль оптимальний для рубальних робіт.
  • Sheepsfoot. Обух спускається до прямої кромки по дузі, позбавляючи кінчик здатності проколювати. Призначений для обережного різання з акцентом на безпеку.
  • Wharncliffe. Профіль схожий на Sheepsfoot, але з більш загостреним кінчиком. Гарантує максимальний контроль під час різання, підходить для точної роботи.

Типи замків

У традиційних ножах використовуються замки Liner Lock, Slip Joint, Back Lock з простим механізмом, невибагливим в обслуговуванні.

Для виконання важкої роботи із застосуванням великої фізичної сили вибирайте модель з замком Axis Lock або Back Lock, які витримують навантаження різного ступеня.

Для керування однією рукою підходять замки Axis Lock, Frame Lock, Button Lock.

Ергономіка руківʼя

Найважливіше правило — руківʼя має зручно лягати в долоню, щоб усі пальці поміщалися на конструкції. Для цього довжина руківʼя не повинна бути меншою за ширину вашої долоні.

Вибір матеріалу залежить від ваших уподобань, але майте на увазі: моделі з нековзними накладками з мікарти, G10, карбону сидять у руці надійніше, ніж варіанти з металевими руківʼями.

Чому варто вибрати ножі кишенькові складні від Ruike?

Висококласні матеріали та сучасні технології — це основа успіху ножів Ruike, в яких кожна деталь продумана до дрібниць.

Особливості складаних ножів Ruike:

  1. Сертифіковані марки сталі. У виробництві лез використовуються марки 14C28N та 12C27. Обидві сталі є розробками шведського концерну Sandvik, мають високу корозійну стійкість та відмінні різальні властивості.
  2. Кріогенна обробка клинків. Заготівля піддається глибокому заморожуванню, що призводить до зміни структури, збільшення міцності та твердості. Результат — клинок зберігає гостроту протягом тривалого часу та готовий до серйозних навантажень.
  3. Підшипники з високовуглецевої сталі. Крихітні кульки в осьовому вузлі відповідають за плавний та швидкий хід леза. Відкриття та закриття інструменту — це питання одного руху без будь-яких зусиль.
  4. Гарантія 5 років. На ножі, які куплені в інтернет-магазині офіційного дистриб'ютора Ruike, діє офіційна гарантія від виробника. Вам також доступні послуги нашого сервісного центру.

Деякі складані моделі Ruike оснащені механізмом безпеки Beta Plus Lock чи Safety Lock як допоміжний блокатор до основної системи Frame Lock. Замок запобігає випадковому складанню ножа під час інтенсивної експлуатації та робить інструмент на 100% безпечним.

Написати коментар