Вам коли-небудь доводилося використовувати ключі, щоб розкрити картонне паковання? Чи відкривати зубами пакет зі снеками? Якщо ви хоч раз стикалися з такими ситуаціями, то вам потрібен кишеньковий ніж.
Бренд Ruike випускає різальні інструменти різних типів, і складані ножі займають левову частку асортименту. Однак види складних ножів настільки різноманітні, що виникає логічне питання: «Чим вони відрізняються й що мені підійде?».
Ми розуміємо, що за такої кількості моделей може бути складно відшукати «свою», особливо якщо ви не знаєте, на які нюанси слід звертати увагу. Для цього ми склали короткий посібник, який допоможе вам стати асом у ножовому світі та знайти той самий ідеальний ніж у вашому уявленні.
Як вибрати складний ніж Ruike: переваги та особливості моделей
Вибираючи складаний ніж, потрібно заздалегідь визначитися з кількома факторами:
- В яких умовах використовуватиметься ніж? Це допоможе вам зрозуміти, які характеристики вимагають першочергової уваги. Модель для повсякденного використання (EDC) має бути легкою, компактною та зручною для виконання дрібних завдань. А ось до ножа для активних походів, риболовлі чи полювання висуваються особливі вимоги до міцності конструкції, адже лезу доведеться стикатися зі складними викликами, наприклад, з обробкою туші, нарізанням гілок та заточуванням дерев'яних кілочків.
- Якому стилю носіння інструменту ви віддаєте перевагу? Для носіння в кишені одягу підходить мініатюрний ніж складний з кліпсою, а для транспортування в сумці чи рюкзаку розмір конструкції не має критичного значення, тому можна придивитися до більш масивних аналогів.
Майте на увазі: навіть якщо дизайн ножів здається ідентичним, можливості моделей можуть кардинально відрізнятися. Форма клинка, тип механізму відкривання, матеріал руківʼя — все це впливає на ефективність інструменту у певній ситуації, тому слід уважно вивчати кожен параметр перед придбанням.
Все про складані ножі Ruike
Щоб ніж не просто виконував свої функції, а робив це якісно, компанія Ruike використовує у виробництві лише сертифіковані матеріали:
- нержавіючі марки шведської сталі Sandvik 12C27 та 14C28N у клинках, рідше — сталь D2;
- марки 3Cr14N та Sandvik 12C27 у лайнерах.
Це оберігає вас від придбання «кота в мішку» — ви точно знаєте, яка сталь і з яким складом використана у вашому ножі, що дозволяє об'єктивно оцінити властивості клинка: рівень корозійного захисту, тривалість збереження гостроти, показники міцності тощо.
Що стосується руківʼя, то матеріал залежить від призначення моделі: це може бути сталь (у так званому джентльменському ножі) або плашки зі склопластику для більш надійного зчеплення з долонею.
Види ножів та їх призначення
Гострий клинок, що ховається в руківʼя, робить складаний ніж досить універсальним в експлуатації інструментом. Проте розрізняють низку різновидів «складнів» на основі їх основного призначення, що може допомогти звузити коло варіантів, які підходять для вас:
- EDC (Everyday Carry). Розроблені для щоденного носіння з акцентом на компактність у складеному положенні. Розраховані на виконання роботи середньої складності.
- Туристичні. Призначені для активних мандрівників, туристів та кемперів. До цієї категорії також можна віднести мисливські та рибальські інструменти, оскільки вони мають спільну рису — потовщений клинок, який покликаний справлятися з екстремально складними викликами в польових умовах.
- Тактичні. Всупереч стереотипу, до цієї категорії можуть належати не лише фіксовані, а й складані ножі. Їх головна ціль — швидко приходити на допомогу в критичній ситуації, зокрема під час самооборони. Для цього в конструкції передбачено метод миттєвого відкривання, а потужний клинок не залишає труднощам жодного шансу на перемогу.
- Міні-ножі. Вони нагадують швейцарські ножі, які легко поміщаються в долоні, та оснащені металевим кільцем для підвішування, наприклад, на зв'язці ключів.
Особливості складного ножа Ruike
Недостатньо просто взяти матеріали, що добре зарекомендували себе, і об'єднати їх в одній конструкції. Щоб у ножах все працювало, як годинник, компанія Ruike застосовує власні напрацювання та стратегії, що дозволяють «видавити» максимум можливостей з матеріалів та привнести новий досвід в експлуатацію інструментів:
- Кріогенна обробка клинка. Процес швидкого охолодження загартованої сталі сприяє термічному зміцненню металу, підвищуючи рівень твердості (HRC), ударної в'язкості та корозійного опору.
- Кулькові підшипники в осьовому вузлі. Кульки з хромистої сталі роблять хід леза максимальним плавним, полегшуючи відкривання та закривання конструкції однією рукою.
- Додатковий запірний механізм. Крім стандартних замків Liner, Frame або Back lock деякі ножі комплектуються допоміжним механізмом Beta Plus чи Safety lock, який намертво фіксує клинок у відкритому положенні, навіть якщо він піддається високим навантаженням.
- Надлегка конструкція. Ruike прагнуть до мінімізації ваги інструментів без шкоди для їхньої міцності та терміну служби. Чим легше ніж, тим зручніший та маневровніший він в експлуатації, що цінно під час тривалого використання, зокрема в професійних цілях.
Критерії вибору складаного ножа: на що звертати увагу
Вибір ножа — це рівняння із «зірочкою», але лише в тому випадку, якщо ви не знаєте, як його вирішувати.
Нижче наводимо основні характеристики, які відіграють ключову роль під час вибору:
- Форми леза ножів. Лезо Drop Point з плавним зниженням лінії обуха є найуніверсальнішим, оскільки підходить для різання і проколювання. Tanto має посилене вістря, тому справляється з проколами особливо щільних матеріалів без ризику появи сколів. Clip Point із тонким кінчиком ідеальна для точних надрізів, а Wharncliffe з прямим лезом — відмінний вибір для скоблення.
- Тип заточування. Більшість ножів мають пряме заточування, призначене для рівного різання, але є аналоги з серейторною кромкою. Другий варіант є актуальним у випадку, якщо вам часто доводиться різати волокнисті матеріали, як тканину, мотузки чи гілки дерев.
- Спосіб відкривання. Існує кілька способів відкривання конструкції ножа: фліпер — невеликий плавець, натискання на який виймає клинок з руківʼя; шпеник (одно- або двосторонній) — виступ збоку клинка біля його основи для натискання великим пальцем; заглиблення в клинку для підчеплення пальцем.
- Ергономіка руківʼя. Комфорт — суб'єктивне поняття, але є одне правило, яке поширюється на будь-які ножі: довжина руківʼя має відповідати ширині вашої долоні (інакше про зручне використання можна забути). Матеріал руківʼя вибирайте на власний розсуд з огляду на якість утримання, щоб інструмент не ковзав у руці.
- Зовнішній вигляд. І, звісно, куди без естетики! Навіть купуючи ніж під конкретні ситуації, швидше за все, ви носитимете його з собою регулярно, а це означає, що виріб повинен не тільки виконувати свою роботу, а й тішити око. Це може бути чорне покриття на клинку або кольорові плашки на руківʼї.
Також обов'язково перевіряйте, чи є складний ніж холодною зброєю. Критерії Х.З. наступні: клинок завдовжки не менше 9 см і завтовшки не менше 2.6 мм, наявність обмежувача та підпальцевої виїмки, глибина якої становить не менше 5 мм. Якщо інструмент не відповідає хоча б одному з цих критеріїв, його носіння не потребує спеціального дозволу.
Огляд найкращих складаних ножів Ruike
Асортимент складаних ножів Ruike представлений десятками моделей з різним дизайном та дрібними конструкційними рішеннями, що полегшують виконання завдань різного типу. Ми представляємо ТОП 3 наших бестселерів, які мають найбільший попит серед ножаманів.
Ruike D191
Компактний ніж із класичним дизайном підходить як для повсякденного використання, так і для туристичних цілей. Лезо з нержавіючої сталі 8Cr13MoV забезпечує гідну гостроту та не боїться контакту з вологою, що особливо важливо у разі використання на природі.
На руківʼї зафіксована одна накладка з G10 зі злегка шорсткою поверхнею. Інша, сталева сторона конструкції доповнена кліпсою, що дозволяє кріпити інструмент на поясі чи кишені.
Ruike P801SF
Стильний ніж з клинком зі сталі Sandvik 14C28N, відомої стійкістю до іржі та опором деформуванню при ударних навантаженнях. Яскраві деталі у вигляді пофарбованих у синій колір шпеника, осьового гвинта та кліпси надають дизайну ще більшої елегантності.
Замок фрейм-лок гарантує міцну фіксацію леза, що у поєднанні з упором на обуху для пальця забезпечує безпечну експлуатацію з максимальним контролем інструмента. У руківʼї з нержавіючої сталі є наскрізний отвір для темляка, який можна накинути на зап'ястя, щоб запобігти вислизанню конструкції з руки під час роботи.
Ruike M195
Потужний тактичний ніж з лезом із інструментальної сталі D2 з обробкою методом галтування, що робить поверхню металу матовою, усуваючи блікування. Одна з головних особливостей моделі — комбіноване заточування, адаптоване під різання матеріалів із різною структурою.
Виїмки на руківʼї повторюють вигини долоні, підвищуючи зчеплення з рукою навіть під час носіння щільних рукавичок. У хвості конструкції також передбачені стропоріз та склобій для екстрених випадків.