Завантаження

Ruike P848-B: Простота у всьому

Передмова

На сьогоднішній день існує далеко не один десяток компаній займаються виробництвом EDC і туристичних ножів. І з'являються такі підприємства практично щодня. На жаль, далеко не всі подібні компанії роблять по-справжньому якісні ножі, через що нерідко існують не більше декількох місяців або максимум 1-2 роки.

Задля користувача, вперше чує про ножі Ruike, може здатися що ця компанія є однією з вищезазначених і вже точно не заслуговує його уваги. Однак, в даному випадку все не так просто.

По-перше, сама компанія Ruike існує вже більше 20 років (правда до минулого року вона виробляла не власні ножі, а проектувала і створювала клинки для інших всесвітньо відомих брендів). І тільки після початку співпраці з компанією Fenix (ручні і налобні ліхтарі) вже стала випускати різноманітні ножі під власним бренд.

По-друге, варто відзначити що отриманий багаторічний досвід і застосування дійсно якісних матеріалів благотворно позначаються на якості продукції компанії Ruike, що в поєднанні з доступною вартістю робить ножі цього бренду мало не кращим вибором як для новачка, так і для " профі» в сфері туризму, риболовлі або полювання.

Незважаючи на на малий час присутності на світовому ринку, компанія Ruike вже завоювала довіру багатьох користувачів і встигла створити дійсно великий асортимент найрізноманітніших ножів, поміж яких можна знайти як невеликі складні і багатофункціональні моделі, так і досить масивні варіанти з фіксованим клинком, відповідні для виконання трудомістких робіт.

Одні з новинок цього року (2018) є компактний складаний ніж Ruike P848-B з достатньо мінімалістичним дизайном і вдалою ергономіка. Про нього ми і розповімо детальніше в цьому огляді.

Зовнішній вигляд і ергономіка

Як і личить EDC ножу подібного цінового сегмента, Ruike P848-B маючи лаконічний і добре пророблений дизайн, де немає якихось»вирвіглазих" елементів або вигадливих форм.

У плані якості збірки і ергономіки до ножа Ruike P848-B також досить складно причепитися. Всі деталі відмінно підігнані один до одного, нічого не бовтається і не скрипить. Більш того, з відкритим клинком може скластися враження що ніж має нескладну конструкцію. У руці (навіть досить великого розміру) він лежить добре.

Єдиним недоліком такого "згладженого" дизайну є підвищена травмоопасность. Ножу Ruike P848-p можливо дійсно не вистачає глибокої виїмки під пальці або невеликий «гарди». З іншого боку, цей ніж і не призначений для виконання трудомістких робіт і вищеописані елементи напевно б зіпсували його дизайн.

Клинок

Складаний ніж Ruike P848-B має досить гострий клинок, виконаний у формі Drop-point з гладкою заточуванням ріжучої кромки. Його довжина становить 84 мм, а товщина у обуха — 3,1 мм.подібна компоновка дозволяє розрізати практично будь-які матеріали. Наприклад, цей ніж з легкістю впорається з нарізкою продуктів, розкриттям будь-яких упаковок і подібними завданнями.

Поверхня леза оброблена методом Bead Blast. Подібний тип обробки багато в чому схожий на знаменитий Stonewash, однак в даному випадку лезо вийшло не повністю матовим і здатне відбивати промені світла, хоч це виходить і не настільки " яскраво» як в моделях з поліруванням клинка»в дзеркало".

На одній стороні клинка присутній фірмовий логотип, а на іншій: марка використовуваної сталі, назва моделі і унікальний серійний номер.

Для його виготовлення застосовується нержавіюча сталь марки 14C28N, загартована до рівня 58-60 HRC. Тобто, клинок здатний витримувати серйозні навантаження і не схильний до корозії.

На жаль, будь-якого шпенька або механізму для швидко відкриття дана модель не має. Клинок витягується двома руками за допомогою спеціальної виїмки біля обуха. Так що швидко і ефектно відкрити цей ніж навряд чи вийде.

Однак в плавності вилучення клинка Ruike P848-B практично немає рівних. Все завдяки спеціальним підшипників, встановленим між лезом і лайнерами рукоятки. Тобто, хоч клинок і потрібно діставати двома руками, зробити це досить легко.

Замок

Фіксація леза у відкритому положенні здійснюється замком Liner-lock. Його пластина» заходить " приблизно на 1/3 частину клинка і надійно фіксує його в такому положенні.

До традиційних переваг Liner-lock (надійність і простота в обслуговуванні), у випадку моделі P848-B також додалася легкість в експлуатації, так як пластина заставленого замку не тільки добре видно, а й швидко знаходиться на дотик.

Рукоятка

Згладжений форми рукояті, в поєднанні з ретельною підгонкою комплектуючих і фактурної поверхнею накладок створюють досить приємне враження при утриманні ножа Ruike P848-B. Він не ковзає в долоні, але при значних навантаженнях долоню все-таки може зіскочити на клинок про що не варто забувати.

В основі рукоятки лежать пара металевих лайнерів з нержавіючої сталі марки 420, на які в свою чергу встановлені накладки з G10. Однією з головних " фішок» даного ножа є титанове покриття синього кольору на металевих лайнерах, яке вдало доповнює дизайн і робить складаний ніж Ruike p848-B дійсно запам'ятовувати.

Варт відзначити, що лайнери цільні і не мають отворів для зменшення ваги.

Бекспейсер встановлений в торцевій частині рукояті. Він також виконаний з G10 і має місце для установки страхувального темляк.

На одній зі сторін рукоятки є знімна металева кліпса. Вона забезпечує досить "глибоку" посадку ножа в кишені, однак може бути встановлена тільки з одного боку.

Підсумок

Простій і витончений складаний ніж Ruike P848-B має безліч переваг в вигляді міцного і гострого клинка з нержавіючої сталі, чіпкої рукояті і надійного механізму блокування леза. Проте дана модель і не позбавлена недоліків у вигляді відсутності будь-якого пристосування для швидкого відкриття клинка однією рукою і хоча б елементарного "запобіжника» від зісковзування долоня.

В загалом, ця модель добре підходить для міських умов і гарантовано стане корисним придбанням для тих, хто, хто шукав універсальний складаний ніж, який здатний бути не тільки інструментом, а й стильним аксесуаром.

Товари новини

Написати коментар
Оберіть мову сайту: