Завантаження

Ruike P865-B: здоровий мінімалізм

Що таке ніж? Це універсальний робочий інструмент, який повинен виконувати покладені на нього завдання. Мабуть, швидше за все подібним принципом і керувалися конструктори компанії Ruike при створенні моделі P865-B. Він простий в управлінні, надійний, в компактний, легкий і до того ж, не позбавлений якоїсь привабливості, особливо для тих, хто віддає перевагу мінімалізму у всьому.


Зовнішній вид і перше враження

Якщо ви звикли до «класичних» складних ножам зі згладженими формами, то модель Ruike P865-B спершу може здатися вам вкрай незвичною. Вона незграбна рукоять хоч і непогано лягає в долоню, але її межі все-таки виразно відчувати. Ні, вони не ріжуть долоньку і не натирають при утриманні, просто відчуваються долонею, не більше.


Відкривати і закриваючи ніж можна помітити що він не люфтить, не скрипить, а його клинок не заїдає в будь-якому з положень що вже робить дану модель краще більшості представників цієї ж цінової категорії. Якщо спочатку не враховувати ціну даної моделі, то її цілком можна віднести до умовному середньому класу, де ножі працюють просто так як потрібно, без "допилювання напилком" та інших турботи. В даному випадку, слоган компанії "To make it», Що означає в перекладі " готовий до роботи», більш ніж виправдувати.

Задля кого-то дизайн ніж Ruike P865-B може здатися простим і невибагливим, для кого-то вивіреним і продуманим. У будь-якому випадку він не має якихось зайвих елементів, які б заважали експлуатації.

Повна довжина у відкритому положенні становить 20,5 см, а в складеному — 11,4 см.


Клинок

При відкриття ножа, перше що " кидається» в очі, це незграбна форма леза. В загальним формам її можна віднести до Wharncliffe. Головний перевагами такої компоновки, в поєднанні з гладкою заточуванням ріжучої кромки, є бездоганна якість різу і його рівність, а також непогана проникаюча здатність клинка, дозволяє легко проколоти щільну тканина, гуму або наприклад, шкірку кавун. Тобто, даний ніж підійде не тільки для повсякденного носіння, а й для поїздок на пікнік.

Єдиний недоліком такої форми клинка є підвищена крихкість кінчика леза, не дозволяє використовувати даний ніж для виконання трудомістких завдань.

Задля виготовлення клинка застосовується сталь марки 14C28N, загартована до рівня ~58-60 HRC. На ділі ж, ніж не "боїться" вологи і не іржавіє після контакту з різними продуктами, а також, досить довго залишається гострим. Його довжина становить 9,1 см, а товщина у обуха-близько 3,1 мм.

Поверхня клинка оброблена методом Bead Blasted. Тобто, поверхня клинка не відображає будь-яке зображення і на ній практично непомітні дрібні потертості і подряпини, але вона як і раніше "виблискує" під сонячними променями.

Шпенек у даній моделі односторонній, але з хорошою великої насічкою. Так що хоч управління і орієнтоване під праву руку, витягти лезо досить легко навіть якщо ви лівша.

Комфортною експлуатації також сприяє наявність спеціальних підшипників, що роблять відкриття ножа максимально плавним і легкий. Однак навіть за рахунок наявності подібного механізму, клинок не бовтається і добре відцентрований, що обумовлено чудовою якістю збірки (як правило, невластивим ножам подібної цінової категорії).


Замок

Задля фіксації клинка у відкритому положенні ножа конструктори компанії Ruike застосували звичайний замок Liner-lock, цей механізм перевірений часом і добре зарекомендував себе, адже він витримує навіть самі серйозні навантаження, стійкий до забруднень і гранично простий в управлінні.

При відкриття клинка пластина "заходить" під п'яту леза приблизно на 1/3 - 1/2 і надійно утримує його. Люфтів немає.

Частина пластини даного замку (де користувач взаємодіє з ним) має достатньо велику і глибоку насічку, яку легко знайти навіть на дотик.


Рукоятка

Незважаючи на незграбні форми, ніж Ruike P865-B досить добре лежить в долоні практично будь-яким хватом, хоч і невеликі розміри ножа можуть бути не зовсім зручними для власників великих долоня.

В її основі лежать металеві лайнери з нержавіючої сталі марки 420, поверх яких встановлені накладки з G10. Для максимального полегшення ваги в обох лайнерах є спеціальні висвердлені отвори. На міцності це рішення ніяк не позначилося.

Накладки мають Чіпку фактурну поверхня, яка дозволяє надійно утримувати ніж в будь-якій ситуації. А за рахунок якісної обробки і ретельної підгонки комплектуючих ножа один до другові, рукоять відчувається монолітною і витримує серйозні навантаження.

До слова, масивний бекспейсер, що закриває майже всі» спинку " ножа Ruike P865-B також виконаний з G10.

На одній зі сторін присутня знімна сталева кліпса. Вона в міру гнучка і дозволяє практично повністю приховати ніж в кишені, а також не дасть йому випасти під час руху. При необхідності, її можна легко зняти за допомогою спеціальної Викрутки.


Висновок

Ruike P865-B володіє всіма необхідними для EDC-ножа якість. Він міцний, має клинок з нержавіючої сталі який непогано ріже і здатний проколювати більшість матеріалів, добре лежить в долоні і не ковзає, а також має досить скромними габаритами і важить всього лише 70 грам.

З іншого боку, він не має підпальцевих виїмок або іншого захисту для пальців користувача, кінчик леза сприйнятливий до навантажень, а вузька рукоять не дозволить ефективно використовувати ніж для «силових» робіт і власникам досить великих долоня.

Виробником же цей ніж позиціонується саме як EDC модель, то є, він і не розрахований для роботи з великими гілками або подібними матеріалами, а для роботи з канцелярією, продуктами і рішення схожих завдань він підходить якнайкраще.

Товари новини

Написати коментар
Оберіть мову сайту: